حجاب اجباری همان دغدغه همیشگی که ره به جایی نمی برد!

حجاب اجبارى و بیانیه دادستانى تهران

98df6g453d2پس از انتشار اخباری در رسانه‌ها درباره درگیری چند تن از شهروندان تهرانی با دو تن از کسانی که “ناهیان منکر” خوانده شده اند، روابط عمومی دادستانی تهران در این باره بیانیه‌ای منتشر کرد. 

طی روزهای اخیر و در حالیکه گرمای شدیدی در تهران گزارش شده بود، برخی رسانه ها از درگیری منجر به ضرب و شتم به دلیل موضوع حجاب اجباری و بازداشت چند نفر خبر داده بودند. 

به گزارش ایسنا، در بیانیه دادستانی تهران آمده است که “در روزهای اخیر در میدان پونک تهران بانوی محجبه‌ای توسط زنی مورد تعرض فیزیکی قرار گرفته که در پی اعلام این موضوع و اطلاع دادستان تهران، بلافاصله با دستور دادستان، همکاری امت حزب الله و پلیس ابتدا شاکیه پرونده شناسایی و با راهنمایی او، متهمه دستگیر و به دادسرا معرفی شد. در جریان اقدامات قضایی، شاکیه نسبت به متهمه زن اعلام گذشت کرد.” 

در ادامه آمده: “در حادثه دیگری نیز که در هفته گذشته در منطقه خانی‌آباد تهران روی داده است و ظرف روز جاری خبر آن در سایت‌های خبری منتشر شد، متهمه توسط نیروهای انتظامی دستگیر و به دادسرای بعثت معرفی شد که در این مورد نیز پرونده قضایی تشکیل و این زن نیز با معرفی کفیل آزاد شد. با تکمیل تحقیقات برای متهمه این پرونده کیفرخواست صادر و به زودی برای رسیدگی به دادگاه ارسال می‌شود.” 

پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران اضافه کرد همچنین در روز جاری دادستان تهران علیه مدیر مسئول نشریه‌ای که به چادر به عنوان حجاب برتر توهین کرده بود اعلام جرم کرد که پرونده برای رسیدگی به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد.

 
/ 0 نظر / 2 بازدید