فشارها برای شناسایی هویت کاربران اینترنت افزایش می‌یابد / شناسایی هویت قبل از ور

تواناتک: در حالی که هر روز خبری جدید در راستای فشار بر کاربران اینترنت ایران منتشر می‌شود؛ امروز «ـمهدی اخوان بهابادی»، دبیر شورای عالی فضای مجازی٬ خبر از شناسایی هویت کاربران قبل از ورود به اینترنت داد!
اخوان بهابادی با اعلام این خبر افزود: « در راستای تغییر نظام پالایش و فیلترینگ فعلی اینترنت، کاربران قبل از ورود به اینترنت و استفاده از آن احراز هویت می‌شوند. وی علت این کار را فراهم کردن امکان تفکیک فیلترینگ برای گروههای مختلف مردم دانست.»

رییس مرکز ملی فضای مجازی این اقدام را در راستای هوشمندسازی فیلترینگ سایتهای اینترنتی بر شمرد و عنوان کرد: «یکی از برنامه ها، بررسی پیشنهادی برای اعمال متفاوت فیلترینگ برای گروههای مختلف مردم از لحاظ سن و شغل است که در این راستا باید کاربر قبل از استفاده از اینترنت، احراز هویت شود تا امکان تفکیک خدمات فیلترینگ برای کاربران وجود داشته باشد. برای مثال، سطح دسترسی به اینترنت برای یک پژوهشگر و یک بازرگان باید با یک نوجوان و دانش آموز متفاوت باشد؛ در این راستا ابعاد اجرایی این پیشنهاد در مرکز ملی فضای مجازی در دست بررسی است.»

به نظر می‌رسد حلقه‌ فشار بر کاربران ایران، روز به روز افزایش می‌یابد و حکومت به شکل سازمان یافته‌ای قصد دارد تا تک تک کاربران اینترنت را شناسایی و تحت کنترل قرار دهد.

پیش از این نیز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرویس «ایمیل ملی» را به صورت رسمی معرفی کرده بود که در آن کاربران برای ثبت نام می بایست ، کد ملی خود را وارد کنند که این امر موجب شناسایی کاربران این سرویس ایمیل خواهد شد.

تواناتک به کاربران توصیه ‌می کند که از ابزاری‌های امنیت مناسب برای رمز کردن ایمیل‌ها و چت‌ها و فعالیت ناشناس در اینترنت مانند TOR و سایر روش‌ها استفاده کنید.

/ 0 نظر / 2 بازدید